Zakup pierwszego mieszkania to bardzo ważna decyzja i duża inwestycja, dlatego należy bardzo dobrze przemyśleć sprawę. Dlaczego lepiej zdecydować się na nabycie mieszkania od dewelopera niż z rynku pierwotnego? O tym poniżej.

 

Mieszkanie nie straci na wartości

Bez względu na to, czy zakup mieszkania traktuje się jako inwestycję na przyszłość, czy miejsce, w którym będzie się mieszkać na stałe, ważny jest wybór odpowiedniej lokalizacji. Wybierając nowe mieszkanie można liczyć na lepszą lokalizację, ponieważ firmy deweloperskiej inwestują zazwyczaj w grunty położone blisko centrum, aby można było później bez żadnych problemów sprzedać mieszkania. Wiadomo, że lepiej wybierać nowe mieszkania w centrum Wrocławia, niż lokale na obrzeżach miasta, które tak czy inaczej, trzeba będzie wyremontować. Poza tym warto podkreślić, że mieszkania deweloperskie w śródmieściu Wrocławia, na pewno nie stracą na wartości, także lokal będzie można sprzedać w dobrej cenie, nie tracąc przy tym zainwestowanych pieniędzy.

 

Mieszkanie można dostosować do swoich potrzeb

Dużym plusem zakupu mieszkania od dewelopera jest to, że można całkowicie dostosować je do swoich potrzeb oraz upodobań. Wykończeniem wnętrz można zająć się samodzielnie, ale można zdecydować się też na zakup mieszkania pod klucz, co oznacza, że pracami wykończeniowymi zajmie się w naszym imieniu deweloper. To bardzo dobra opcja dla osób, które nie mają czasu na remontowanie i wyposażanie mieszkania.

 

Mieszkanie deweloperskie w śródmieściu Wrocławia może wydawać się droższe, niż nieruchomość na obrzeżach miasta, nie mniej jednak lokale z rynku wtórnego zazwyczaj wymagają generalnego remontu, co może generować bardzo duże koszty, warto o tym pamiętać.