Kancelaria radców prawnych to miejsce, gdzie uzyskamy pomoc w wielu kwestiach. W tym miejscu pracują radcy prawni, z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą. Warto wiedzieć, kim jest radca prawny i jakie są jego obowiązki. Dzięki temu lepiej poznamy jego zadania i wybierzemy osobę godną zaufania. Czym zajmuje się radca prawny? Kim jest taka osoba? O czym powinniśmy wiedzieć?

Radca prawny

prawoNajprościej rzecz ujmując, radca prawny jest osobą która posiada wyższe wykształcenie prawnicze. Nie bez znaczenia jest ukończenie aplikacji radcowskiej, zdanie egzaminu zawodowego i wpisanie na listę radców prawnych. Co ciekawe, istnieją także inne sposoby do zdobycia prawa do wykonywania pracy jako radca prawny. Faktem jest, że wiedza danej osoby jest często weryfikowana. Osoby, które wykonują ten zawód, posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dzięki temu klienci mogą liczyć na ochronę swoich interesów.

Kancelaria radców prawnych

Radca prawny zazwyczaj pracuje w kancelarii radców prawnych. Jakie obowiązki do niego należą? Najważniejsza kwestia to świadczenie pomocy prawnej. Polega ona głównie na sporządzaniu pism, udzielaniu porad prawnych, reprezentowaniu klientów przed różnymi organami, opiniowaniu umów, czy też sporządzaniu opinii prawnych. Warto spojrzeć na ofertę JDP-law, jest to duża kancelaria radców prawnych posiadająca szereg różnych usług. Poza tym, radca prawny wykonuje dane czynności, zgodnie z konkretnym zleceniem. Okazuje się, że przepisy prawne wskazują, że radca prawny może być obrońcą w postępowaniu karnoskarbowym i karnym. Ustawodawca poszerzył kompetencje takiej osoby.