Pod względem inwestycji deweloperskich w Krakowie dzieje się naprawdę dużo. Miasto intensywnie się rozbudowuje, powstają zarówno nowe obiekty biurowe i handlowe, strefy,  gdzie biznes łączy się na przykład ze sztuką, a także mieszkania deweloperskie czy domy szeregowe. Kto zatem chciałby zainwestować w nieruchomość w Krakowie, ma spory wybór.

Nowe mieszkania w Krakowie

Nowe inwestycje deweloperskie w Krakowie rozchodzą się w tempie ekspresowym jeszcze na etapie wstępnych prac. Gdy tylko poważana na rynku firma deweloperska ogłosi, że zaczyna prace nad jakąś nową inwestycją, która jest zlokalizowana w atrakcyjnej części miasta lub na jego obrzeżach, chętni do zakupu nieruchomości o każdym metrażu pojawiają się od razu. Mieszkania deweloperskie to możliwość wykończenia nieruchomości we własny sposób. To możliwość wpływu na projekt oraz przebudowania mieszkania zgodnie z własnymi potrzebami, dzięki czemu można mieć lokum szyte na miarę.

Kawalerka czy apartament

W Krakowie popularnością cieszą się w nieruchomości o różnych metrażach. Małe kawalerki chętnie są kupowane przez ludzi młodych, którzy dopiero rozwijają zawodowo skrzydła i stać ich na nieduże lokum o sporym potencjale na przyszłość. Kawalerkę można wynająć, ale też sprzedać na rynku wtórnym ze sporą nadwyżką. Apartamenty są w obszarze zainteresowań rodzin z dziećmi, jeżeli apartamentowce są zlokalizowane w budynkach posiadających na przykład 2 lub 4 mieszkania, to tak naprawdę prawie tak, jak gdyby mieszkało się w domu jednorodzinnym. Coraz większą popularnością cieszą się osiedla zaprojektowane właśnie w taki sposób, w których mieszka się dużo bardziej kameralne niż w osiedlach z domami szeregowym.